Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie

Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie

Absolwencie, pamiętaj, że wybierając naukę w branżowej szkole I stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wybierasz pewną przyszłość.

Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie

Na pewno nie raz byłeś świadkiem sytuacji, że ktoś kupił nowe mieszkanie lub zamierzał wyremontować dotychczasowe i musiał zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest znalezienie dobrych fachowców. Niestety, na rynku jest taki niedobór specjalistów, że trzeba z dużym wyprzedzeniem szukać ekipy, która wykona dla nas roboty wykończeniowe.

Wybierając naukę w naszej szkole i Ty możesz stać się takim poszukiwanym fachowcem, zwłaszcza jeśli cechuje Cię odpowiedzialność, sumienność oraz dokładność podczas wykonywania zadań, co jest podstawą jakości i trwałości Twojej pracy. Z pewnością kluczem do pełnego sukcesu będzie wyczucie proporcji, piękna i estetyki.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to wszechstronny zawód, który obejmuje:

  • montaż suchej zabudowy (ścianek działowych, sufitów podwieszanych, obudów konstrukcji),
  • wykonywanie okładzin ściennych (z materiałów drewnianych, ceramicznych, kamiennych, tworzyw sztucznych),
  • wykonywanie podłóg (z drewna, płytek lastrykowych, ceramicznych, z tworzyw sztucznych, wykładzin rulonowych z tworzyw sztucznych oraz posadzek bezspoinowych),
  • malowanie i roboty tapeciarskie (w różnych technikach i z różnych materiałów),
  • remonty i konserwację pomieszczeń (z przedmiarem tych robót obliczając zapotrzebowanie materiałowe oraz rozliczając koszty ich wykonania).

Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie

ZUW URBEX

Atutem nauki w tym zawodzie jest patronat nad klasą firmy URBEX.

Ta dobrze znana w mieście firma zapewni uczniom praktyki zawodowe.

Perspektywy zatrudnienia

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie może znaleźć zatrudnienie w firmach budowlanych oraz remontowych realizujących prace wykończeniowe lub założyć własną firmę wykonującą roboty wykończeniowe. Perspektywy pracy w budownictwie są bardzo kuszące. Zarobki w budownictwie znalazły się na 8. miejscu najlepiej opłacanych branż w roku 2019 (wg rankingu opracowanego przez portal wynagrodzenia.pl).

Kończąc szkołę uzyskasz zawód monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i zdobędziesz kwalifikację BD.04. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Czas trwania nauki wynosi 3 lata.

Przedmioty punktowane w rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy (wyższa ocena), technika

Co potem?

Absolwenci branżowej szkoły I stopnia mogą kontynuować naukę w:

  • branżowej szkole II stopnia i tam uzyskać tytuł technika robót wykończeniowych w budownictwie,
  • liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Celem nauki w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest wykształcenie specjalisty atrakcyjnego na rynku pracy. Zdobyty zawód umożliwi Ci dobry start w dorosłe życie. Wszechstronne umiejętności jakie zdobędziesz odpowiadają na zapotrzebowanie rynku na „złote rączki” – fachowców, którzy mogą podjąć się różnorodnych zadań związanych z budową i remontem.

Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie
Skip to content