Karoliada 2014/2015

Karoliada 2014/2015

W czwartek 6 listopada 2014 r. w Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie odbył się pierwszy etap I Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Karoliada”. Nazwa ta pochodzi od imienia patrona szkoły.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie umiejętności twórczych, logicznego myślenia, pracy w zespole oraz korzystania z różnych źródeł informacji.

Nad nietuzinkowymi zadaniami z geografii, języka polskiego, języka angielskiego i matematyki głowiły się czteroosobowe drużyny uczniów klas szóstych z Zespołu Szkół Integracyjnych, Społecznej Szkoły Podstawowej, SP nr 9, SP nr 12, SP nr 14 oraz SP z Krzeczyna Wielkiego.

Onieśmieleni początkowo szóstoklasiści znaleźli się pod opieką niezastąpionych dziewcząt z klas 3a i 3d, które zajmowały się gośćmi przez cały czas ich obecności w gimnazjum.

Kiedy z głośników popłynęła muzyka, nerwy od razu puściły i mimo współzawodnictwa wszyscy dobrze się bawili. Drużyny spisały się fantastycznie, rywalizacja była zacięta i wyrównana, a podczas całego konkursu panowała miła i przyjacielska atmosfera.

Drugi etap konkursu odbędzie się 24 lutego 2015 r.

Skip to content