Europejskie praktyki zawodowe III

Kurs językowy – Europejskie praktyki zawodowe III

Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się w naszej szkole 30-godzinny kurs języka angielskiego dla szóstki uczniów wyjeżdzających na praktyki zagraniczne na Wyspy Kanaryjskie.

Celem kursu będzie wyposażenie uczestników w praktyczne umiejętności językowe i komunikatywne na poziomie średniozaawansowanym. Zakres kursu obejmuje takie tematy, jak: podróżowanie, zakwaterowanie, zawieranie nowych znajomości, Business English, reakcje językowe oraz zakupy i usługi.

Po zakończeniu kursu uczniowie będą przygotowani do prowadzenia konwersacji w języku angielskim podczas codziennych sytuacji życiowych. Metody pracy wykorzystywane w czasie zajęć to m. in. Direct Method, Metoda Komunikatywna, e-learning, Total Immersion.

Prowadząca kurs: mgr Patrycja Taler 

SZKOLENIE KULTUROWE

Przed wyjazdem na praktyki do Włoch i na Wyspy Kanaryjskie uczniowie uczestniczyli w dziesięciogodzinnym szkoleniu kulturowym, którego celem jest przygotowanie uczestników projektu do pobytu i pracy za granicą.  Prowadzący kurs uświadomili uczniom, że z wyjazdem do innego kraju wiąże się z kontaktem z inną kulturą.

Tematyka kursu obejmowała model kultury, obyczaje i tradycje Włoch i Hiszpanii, kuchnie tych krajów, specyficzne zachowania Włochów i Hiszpanów, aspekty prawne i społeczne funkcjonowania w obu krajach, uprzedzenia i stereotypy, szok kulturowy – jak go rozpoznać i jak sobie z nim radzić, a także korzyści płynące z wielokulturowości.

Europejskie Praktyki Zawodowe III

Europejskie praktyki zawodowe III

Skip to content