There is nothing to show here!
Slider with alias matematyczna not found.

Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie

Klasa o Profilu Matematyczno - Przyrodniczym

Klasa matematyczno – przyrodnicza
w III LO

Odkryj z nami nowe horyzonty!

klasa o profilu matematyczno - przyrodniczym

Jeżeli fascynuje Cię budowa i funkcjonowanie ludzkiego organizmu, lubisz odkrywać nowe fakty, umiesz logicznie myśleć to klasa matematyczno – przyrodnicza jest dla Ciebie! Matematyka z pewnością przyda Ci się w każdej dziedzinie życia. Świetna znajomość języka obcego ułatwi Ci poruszanie się w świecie. Biologia umożliwi zrozumienie praw rządzących przyrodą i odkryje przed Tobą fascynujący świat organizmów żywych.

U nas możesz rozwijać umiejętności i pasje. Lekcje zawsze są ciekawe, łączą teorię z praktyką. Wybierając tą klasę zyskujesz możliwość wyboru szerokiego wachlarza kierunków studiów z przedmiotów ścisłych oraz wszechstronną wiedzę w obszarze najszybciej rozwijających się współcześnie dziedzin nauki.

Profil tej klasy daje szerokie perspektywy na przyszłość, gdyż uczy logicznego myślenia oraz stwarza możliwości lepszego rozumienia świata, a tym samym odnalezienia siebie w zmieniającej się rzeczywistości. Głównym zadaniem szkoły będzie przygotowanie Cię do zdania egzaminu maturalnego. Już na początku roku szkolnego klasa weźmie udział w trzydniowych integracyjnych warsztatach matematyczno – przyrodniczych.

Dodatkowe atuty klasy:

  1. nowatorskie formy pracy:
  2. wycieczki turystyczno – przyrodnicze w kraju i za granicą,
  3. niepowtarzalny klimat.

Proponowane kierunki studiów: technologia ochrony środowiska, inżynieria biomedyczna, biologia człowieka, genetyka i biologia eksperymentalna, gospodarka przestrzenna, mikrobiologia, ochrona środowiska, turystyka, zarządzanie środowiskiem przyrodniczym, ekonomia, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie, analityka gospodarcza, informatyka w biznesie, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, turystyka, fizjoterapia, kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka, biotechnologia, leśnictwo, towaroznawstwo, technologia żywności i żywienia człowieka.

Wybierz klasę matematyczno – przyrodniczą!
To Twoja przepustka na wymarzone studia!

Przedmioty rozszerzone: matematyka, biologia, język angielski
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy (wyższa ocena), biologia

Odkrywaj z nami nowe horyzonty!

Skip to content