Warsztaty „Wprowadzenie do Technologii Druku 3D”

Wprowadzenie do Technologii Druku 3D

Grupa uczniów z kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczestniczyło dnia 25.04 w warsztatach pt:”Wprowadzenie do Technologii Druku 3D” w Dolnośląskim Centrum Druku 3D. O godzinie 10:15 odbyła się ceremonia otwarcia, podczas której przedstawiono cel wydarzenia oraz zaprezentowano plan dnia.
Pierwszy wykład poświęcony był wprowadzeniu do technologii druku 3D.
Prelegent przedstawił podstawowe koncepcje związane z drukiem 3D, omawiając różne metody i technologie wykorzystywane w procesie tworzenia trójwymiarowych obiektów.
Następnie uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, podczas których omówiono podstawy projektowania dla druku 3D oraz zaprezentowano popularne oprogramowanie do modelowania 3D. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat tworzenia własnych projektów oraz przygotowywania ich do druku.
Po intensywnych sesjach wykładowych uczestnicy mieli możliwość odpoczynku i wymiany doświadczeń podczas przerwy kawowej, co dodatkowo umożliwiło integrację między uczestnikami.
Po przerwie uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, które pracowały nad własnymi projektami związanych z drukiem 3D. Podczas sesji roboczej zespoły miały dostęp do mentorów i specjalistów, którzy udzielali praktycznych wskazówek i trików oraz pomagali optymalizować projekty pod kątem druku 3D.
Na zakończenie wydarzenia odbyła się prezentacja projektów stworzonych przez zespoły podczas sesji roboczej. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje dzieła oraz podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami. Następnie ogłoszono zwycięzców konkursu, a wydarzenie zakończono podsumowaniem i podziękowaniami dla wszystkich uczestników oraz organizatorów.

Dziękujemy wszystkim prelegentom, mentorom oraz organizatorom za udział i zaangażowanie w to wyjątkowe wydarzenie poświęcone technologii druku 3D.

Opiekun: Pani Beata Zioło

Skip to content