V Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „SZPAKOWA LIGA”

SZPAKOWA LIGA
Oj działo się, działo❗️Pełne szaleństwo🤩
 
Dzisiaj odbył się V Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „SZPAKOWA LIGA” przeznaczony dla uczniów klas 8. szkół podstawowych. Frekwencja dopisała, bo w wiedzowym starciu wzięło udział 13 drużyn 4-osobowych. Młodzież mierzyła się z zadaniami z matematyki, biologii, geografii, języka angielskiego i języka polskiego a wszystko to zamknięte w dwóch etapach i wyjątkowej formule🤩 Pierwszy etap był na „czas” … nasi goście musieli wykazać się wiedzą, umiejętnością pracy w grupie i doskonałym rozplanowaniem poszczególnych działań… okazało się, że 50 minut to nie tak dużo😉. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn ( a ich wyłonienie nie było takie proste ufff… dogrywka między SP1 a SMS wydawała się nie mieć końca😉). I to był ten moment, gdzie liczyła się wiedza i strategia… uczniowie odpowiadali na 2 pytania, które sami wskazali… I to oni decydowali za ile będzie punktów… emocje czasem brały górę. W przerwach … bo i takie były😉 uczniowie mogli obejrzeć szkołę i odrobinę się wzmocnić przepysznymi ciastami – a o to zadbały uczennice z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – wielkie dzięki za pomoc dziewczęta 💜.
 
Skip to content