Trzy miasta w trzy dni

Trzy miasta w trzy dni

Realizując projekt „Poznaj Polskę” uczniowie technikum w dniach 16-18 maja 2022 roku uczestniczyli w wycieczce do Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Swoją przygodę z Trójmiastem rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdańska, wraz z przewodnikiem, który w trakcie spaceru drogą królewska opowiedział nam wiele ciekawostek dotyczących życia w Gdańsku na przestrzeni stuleci.

Dzień drugi to Gdynia. Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy było Muzeum Marynarki Wojennej oraz statek muzeum „Dar Pomorza”. Gdynia to również ciekawy układ urbanistyczny, wraz z niesamowitym portem, na którym mogliśmy podziwiać statki żeglugi morskiej, w tym największe obiekty wpływające do Portu Morskiego w Gdyni. Po Gdyni przyszedł czas na Sopot, który wraz z molem, jest hitem w samym sobie. Cudowna pogoda umożliwiła nam również krótki pobyt na plaży i dała możliwość poczucia zbliżających się wakacji. Intensywny dzień zakończyliśmy wizytą na Westerplatte pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża – upamiętniającym poświęcenie bez granic i męczeństwa, ideę zwycięstwa, która przyszła po latach cierpień, a przede wszystkim walkę na froncie obrony we wrześniu 1939 roku.

Ostatni dzień spędziliśmy w Gdańsku, gdzie wszyscy uczestniczyliśmy w wspaniałej i niezapomnianej lekcji historii, jaką dostaliśmy dzięki wizycie w Europejskim Centrum Solidarności oraz pod Stocznią Gdańską.

Nam pozostaną w pamięci niesamowite wrażenia a innych zapraszamy do galerii.

Organizatorzy „Trzy miasta w trzy dni”:
Joanna Knutelska
Joanna Kulesza

Wycieczka została zrealizowana na podstawie porozumienia nr MEiN/2022/DPI/1006  o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia  Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”. 
Koszt łączny projektu: 44 601,00 zł; w tym wkład własny: 14 945,00, dotacja: 29 656,00 zł.
Skip to content