Wycieczka do Krakowa 

Wycieczka do Krakowa

W dniach 23.05.2022 do25.05.2022 uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka była dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”(dotacja plus wkład własny).  W poniedziałek odwiedziliśmy były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz – Birkenau, gdzie usłyszeliśmy wiele poruszających historii.  

We wtorek celem naszej wycieczki były Muzea Narodowe w Krakowie. Odwiedziliśmy Gmach Główny Muzeum Narodowego, Sukiennice, Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Dom Matejki. Wszystkie te miejsca zrobiły na nas ogromne wrażenie. Po wyczerpujących spacerach wybraliśmy się na relaks do Parku Wodnego w Krakowie.  

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy podziemia Starego Miasta Krakowa oraz Prywatne Apartamenty Królewskie na Zamku na Wawelu.

Wycieczkę zorganizowała pani Anna Niziołek z pomocą pani Ewy Wiciak, pani Agnieszki Sabat-Żełobowskiej oraz pani Bogusławy Gębki.  

Projekt zrealizowano na podstawie Porozumienia pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Edukacji i Nauki, a Powiatem Lubińskim.

Zebrania z rodzicami

W dniu
18 listopada 2021 r.
(czwartek)
zapraszamy
Wszystkich Państwa
na

Rodziców klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych
o godzinie 17.00.

Skip to content