Zawodowo i nastrojowo w stolicy Wielkopolski

W stolicy Wielkopolski

Początkiem grudnia uczniowie drugiej i czwartej klasy technikum hotelarskiego odwiedzili Poznań. Wyjazd miał charakter zawodoznawczy, odwiedziliśmy bowiem Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii oraz współpracujące z nią hotele. Ta uczelnia dająca międzynarodowe perspektywy, to bardzo atrakcyjna oferta edukacyjna dla tych, którzy chcieliby kontynuować naukę w zawodzie i pozostać w branży hotelarskiej, wiążąc z nią swoją zawodową przyszłość.

Hotele, jakie mieliśmy okazję tego dnia odwiedzić to City Park Hotel & Residence oraz Puro Poznań.

Pierwszy z nich to jedyne w swoim rodzaju miasteczko z historią w tle, składające się z pięciogwiazdkowego hotelu, strefy Wellness City Garden SPA by L’OCITANE, nagradzanych restauracji oraz kawiarni, butików i salonu piękności. To miejsce, gdzie swoje potrzeby zaspokoją nie tylko goście hotelowi, ale i amatorzy architektury, mody czy sztuki, tkaniny we wnętrzach bowiem zaprojektowane są przez takich projektantów jak Ottavio Missoni czy Roberto Cavalli, a swoistą galerię sztuki tworzą rozmieszczone w całym hotelu fotografie Szymona Brodziaka.

Drugi z luksusowych hoteli, przy tworzeniu którego inspiracją były kolorowe kamienice poznańskiego rynku, to również gratka dla fanów dobrego smaku: hotel powstał we współpracy z architektami studia ASW Architekci i projektantami z Blacksheep, dzięki czemu PURO w Poznaniu śmiało można nazwać ikoną funkcjonalnego, hotelowego designu, w którego wnętrzach znajdziemy prace takich artystów jak Alicja Patanowska, Marta Szostek czy Olga Milczyńska.

Będąc w Poznaniu nie można nie spróbować rogali Świętomarcińskich! Taką okazję mieliśmy odwiedzając Muzeum Rogalowe. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki wzięliśmy udział w przezabawnym pokazie o legendzie powstania tradycyjnych rogali, podczas którego uśmialiśmy się do łez, rogale nie schodziły nam z twarzy!  Na zakończenie odwiedziliśmy jarmark bożonarodzeniowy – Poznańskie Betlejem, gdzie w scenerii kolęd, kolorowych światełek i korzennych zapachów poczuliśmy już klimat Świąt.

Podczas tej świetnie zorganizowanej wycieczki opiekę sprawowały: Joanna Kulesza, Anna Nowakowska oraz Agnieszka Sabat-Żełobowska.

Skip to content