XV OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ – ETAP OKRĘGOWY

OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ

8 stycznia nasze uczennice –  Oliwia Paul z klasy 4 HA oraz Wiktoria Kurowska z klasy 5 HA, reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze, wraz z 25 uczniami z 13 szkół hotelarskich z województwa dolnośląskiego i opolskiego, rozwiązywały test składający się z 60 pytań z zakresu hotelarstwa. Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady była „Turystyka biznesowa-hotele z motywem przewodnim”. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że Olimpiada zdecydowanie wychodziła poza zakres wiedzy podstawowej, była bardzo trudna. Do etapu okręgowego było zakwalifikowanych 274 uczniów  ze 137 szkół hotelarskich. Nasze uczennice były bardzo blisko finałowej 30 -ki w skali całej Polski, zabrakło im tylko kilka punktów, aby zakwalifikować się dalej.

Składamy więc naszym reprezentantkom serdeczne gratulacje!!!

Skip to content