Ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie

Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Na uroczystość ślubowania, która odbyła się wczoraj na lubińskim rynku, licznie przybyli zaproszeni goście, wśród nich Pan Paweł Kleszcz, Starosta Lubiński oraz Pan Tomasz Górzyński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Nie zabrakło rodziców uczniów, grona pedagogicznego i oczywiście dyrekcji naszej szkoły.
Uroczystość uświetnił występ Stowarzyszenia Historycznego „Rekonstrukcje Lubin”, podczas którego mogliśmy przenieść się w czasy okupacji.
Następnie uczniowie wszystkich klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na poczet sztandarowy szkoły, młodzież zaś z oddziału przygotowania wojskowego otrzymała stopień kadeta, a dyrektor szkoły wręczył im stosowne pagony.
Uczniowie klas pierwszych otrzymali też upominki na pamiątkę tego wydarzenia.
Na zakończenie wszystkich przybyłych na uroczystość zaproszono na znakomity bigos przygotowany przez naszych uczniów z klas gastronomicznych. 

Autor zdjęć: Oskar Proniewicz, 3AP

Skip to content