Razem stać nas na pomoc!  

Razem stać nas na pomoc!

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie zaprasza uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich pracowników szkoły do wspólnego przygotowania Szlachetnej Paczki.

Jest to ogólnopolski program, którego Wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna – to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. Nadchodzi taki czas w roku, w którym potrzebującym Rodzinom będzie można realnie pomóc.  

Szlachetną Paczkę od Nas otrzyma Pani Barbara i Pan Aleksander, którzy od 30 lat są małżeństwem. Bardzo się kochają, są ze sobą na dobre i na złe. Będąc w ich domu czuje się bardzo przyjazną atmosferę. Pani Barbara zajmuje się domem oraz chorym mężem. Pan Aleksander w 2019 r. ciężko zachorował, żona musiała rzucić pracę i zająć się mężem. Wcześniej ich życie wyglądało bardzo zwyczajnie. Oboje korzystali z życia, pracowali, spotykali się ze znajomymi, wyjeżdżali w wolnym czasie w góry. Pan Aleksander obecnie ma problemy z poruszaniem się, korzysta z chodzika. Pani Barbara, pomimo wielu trudności, nie odpuszcza i daje z siebie 200%. Często zdarzają się jej gorsze dni, ale miłość daje jej siłę do walki. Pani Barbara nie ma zbyt dużo czasu dla siebie. Wstaje rano i rozpoczyna dzień od pomocy mężowi w codziennych czynnościach. Pomaga mu się ubrać, wykąpać, robi posiłki. Niestety fundusze jakie posiadają nie wystarczają nawet na jedzenie. Aktualnie ich suma przychodów to około 1520 zł. Miesięczne wydatki małżeństwa to około 1420 zł. Na życie zostaje im zatem po 50 zł na osobę, na cały miesiąc. Najtrudniejsza w ich codziennym życiu jest bezradność. Pan Aleksander nie ma skąd czerpać dodatkowych pieniędzy. Motywacja do walki o siebie płynie z ich wzajemnej miłości i szacunku, nigdy się nie kłócili. W wolnym czasie, jeśli pogoda pozwala, chodzą na spacery, rozwiązują krzyżówki i oglądają filmy. Ich największym marzeniem jest wyjazd do Zakopanego, które przez obecną sytuacje jest dla nich nieosiągalne. Państwo nie mają dzieci.

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli żywność, środki czystości, kuchenka gazowa.

Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu uda się nam przygotować Paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.

Już dzisiaj dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wielkie serca💕💕💕

Skip to content