Porozumienie z gen. bryg. Grzegorzem Barabiedą dowódcą 10 Brygady Kawalerii im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie

Miło nam poinformować, że 31 sierpnia 2022r. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie Artur Pastuch mając na uwadze konieczność zorganizowania szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego w zakresie praktycznych umiejętności przydatnych w służbie wojskowej oraz kształtowania postaw patriotycznych i obronnych wśród uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie podpisał, w obecności uczniów klasy mundurowej Mateusza Owczarka i Mai Czajkowskiej, porozumienie z gen. bryg. Grzegorzem Barabiedą dowódcą 10 Brygady Kawalerii im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Koordynatorem w zakresie współpracy z patronacką jednostką będzie wychowawczyni oddziału OPW p. Agnieszka Wichrowska. 10 BKPanc jest jedną z największych jednostek wojskowych w Polsce. Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem jaki znajduje się w zasobach Sił Zbrojnych RP. Porozumienie to traktujemy więc jako wyróżnienie i jesteśmy pewni, że przyniesie ono ogromną korzyść naszym uczniom.

Skip to content