Logistyka Portu Lotniczego we Wrocławiu

Logistyka Portu Lotniczego we Wrocławiu

Dnia 18 września 2023 roku klasa 4 AL technikum logistycznego uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej na Port Lotniczy we Wrocławiu. Wycieczka rozpoczęła się w terminalu, gdzie omówione zostały zasady bezpieczeństwa. Zaprezentowano ogólnodostępną halę odlotów –check-in oraz kontrolę bezpieczeństwa dla pasażerów. Następnie udaliśmy sięna poziom -1, gdzie przejściem służbowym przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa. Po ubieraniu kamizelek udaliśmy sięna płytę postojową dla samolotów, gdzie została omówiona procedura przygotowania do startu.

Elementem wycieczki była również wizyta w Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie Strażacy prezentowali pojazdy oraz przybliżają funkcjonowanie jednostki. Po zapoznaniu ze sprzętem, jaki znajduje się w strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej przez halę odbioru bagażu wróciliśmy na halę główną.

Osoby odpowiedzialne: Joanna Knutelska, Agnieszka Łata

Skip to content