Konferencja specjalistów z branży hotelarskiej w Holiday Inn Resort Warszawa  Józefów

Konferencja specjalistów z branży hotelarskiej

“Odbudowa prestiżu pracy w sektorze hotelarskim” – to temat przewodni dwudniowej ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego – IGHP we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, która miała miejsce 30 i 31 maja w Resorcie Holiday Inn w Józefowie. Uczestnikami było blisko 150 osób – nauczycieli zawodu, hotelarzy, przedstawicieli MEN, MSiT oraz firm partnerskich branży HoReCa.

Przedstawicielkami kadry hotelarskiej z naszej szkoły były Panie: wicedyrektor Magdalena Kaliska – Drozd oraz przewodnicząca zespołu przedmiotów hotelarsko – turystycznych Joanna Kulesza.

Pierwszego dnia odbywały się bardzo intensywne panele dyskusyjne z dyrektorami hoteli, szkół, stowarzyszeń oraz przedsiębiorstw z branży. Pierwsze propozycje owocnych rozwiązań już są podejmowane przez IGHP. Drugi dzień wypełniony był specjalistycznymi warsztatami z trenerami i szkoleniowcami Izby, którzy dzielili się z uczestnikami swoją pasją i doświadczeniem zawodowym.

Konferencja specjalistów z branży hotelarskiej udana, uświadamiająca, jak bardzo potrzebne są zmiany w systemie nauczania i praktyk zawodowych w hotelach, jak konieczna jest współpraca szkół zawodowych z biznesem, jak istotna jest profesjonalna edukacja młodego pokolenia, dla którego praca w branży HoReCa to szansa na ciekawe życie i zawodowe spełnienie.

Skip to content