Klasy pierwsze rozegrały mecze matematyczne

Mecze matematyczne

Klasy pierwsze miały okazję dzisiaj rozegrać nietypowe mecze, bo matematyczne… W rozgrywkach zmierzyła się klasa 1AE z 1AP oraz 1A z 1AL. W pierwszym meczu lepiej poradzili sobie przyszli ekonomiści, a w drugim zwycięską okazała się klasa mundurowa. Uczniowie mieli 25 min. na przygotowanie rozwiązań 13 zadań z listy. Następnie przystąpili do rozgrywki meczowej polegającej na wskazaniu przeciwnej drużynie zadania, którego rozwiązanie miała zaprezentować. Drużyna mogła zadanie przyjąć i przedstawić wszystkim rozwiązanie na tablicy lub odbić, a wtedy przeciwnicy musieli pokazać, że nie stanowi ono dla nich żadnych trudności, żeby nie stracić punktów.

Mecz był dobrą okazją do utrwalenia wiedzy i umiejętności matematycznych, które zdobyli nasi uczniowie podczas pierwszego roku nauki.

Organizatorem meczu była pani Agnieszka Wichrowska.

Skip to content