IX Olimpiada Wiedzy o Turystyce

IX Olimpiada Wiedzy o Turystyce

15 października 2021 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W eliminacjach uczestniczyło 16 uczniów z klas III w zawodzie technik organizacji turystyki, dla których wiedza turystyczna jest wyjątkową pasją.

Etap szkolny olimpiady obejmował test wiedzy składający się z 40 pytań oraz zadania praktycznego (organizacji imprezy turystycznej). Pytania teoretyczne dotyczyły wiedzy i umiejętności z następujących przedmiotów: geografii turystycznej Polski, Europy i świata, zagospodarowania turystycznego, organizacji imprez i usług turystycznych, obsługi ruchu turystycznego.  Każdy z uczniów starał się jak najlepiej odpowiedzieć na pytania i rozwiązać zadanie praktyczne.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową reprezentację, która weźmie udział w etapie okręgowym XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a są to: Victoria Kogut z klasy 3 AT oraz Daria Rozmus z klasy 3 BT.

Wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych bardzo dziękujemy za udział, zaś reprezentacji szkoły – gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie!

IX Olimpiada Wiedzy o Turystyce
Skip to content