HYMN na 800 głosów

Świadomość wspólnej przeszłości, tradycji i trudnej drogi do suwerenności jest bardzo ważnym czynnikiem spajającym społeczności ,w tym naszej szkoły. Dlatego w dni poświęcone Niepodległej staramy się wspólnie z młodzieżą godnie przypominać to co dla Polaka najcenniejsze. A jest nim niewątpliwie hymn Polski. W związku z tym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Lubinie spotkali się dzisiaj na placu przed szkołą aby o 11,11 odśpiewać wspólnie ,, Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji ,, Szkoła do hymnu” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży. Przy Szpakowej to już tradycja, w roku ubiegłym bowiem – wspólnie z 5 milionami uczniów z całego kraju – biliśmy ,,Rekord dla Niepodległej”.

Apel był też pierwszą okazją do spotkania z nowym dyrektorem placówki Panem Arturem Pastuchem.

Skip to content