Fina艂 I. edycji konkursu Powstanie styczniowe 1863-1864

Powstanie styczniowe 1863-1864

Dzi艣, 13 stycznia 2023 roku odby艂 si臋 fina艂 konkursu 鈥濸owstanie styczniowe 1863 鈥 1864鈥. By艂a to pierwsza edycja konkursu regionalnego i bez w膮tpienia cieszy艂a si臋 du偶ym zainteresowaniem. Do zmaga艅 zakwalifikowa艂o si臋 36. uczestnik贸w szk贸艂 艣rednich, kt贸rzy wykazali si臋 ogromna wiedz膮 historyczn膮.

Konkurs mia艂 przebieg dwuetapowy, pierwszy by艂 etap szkolny a nast臋pnie wielki fina艂, kt贸ry polega艂 na rozwi膮zaniu 100 zada艅 zamkni臋tych w przeci膮gu 60 minut, co by艂o nie lada wyzwaniem! G艂贸wn膮 cz臋艣膰 ostatniego etapu konkursu poprzedzi艂a prelekcja dr. Marka Zawadki, Dyrektora Muzeum Historycznego w Lubinie, na temat 鈥濸owstania polskie 鈥 spojrzenia alternatywne鈥.

Zmagania fina艂owe wy艂oni艂y wyj膮tkowych wygranych, kt贸rzy o powstaniu styczniowym wiedz膮 wszystko J. Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e:

I miejsce zaj膮艂 Jakub Ku藕niar z I Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego w Lubinie

II miejsce zaj膮艂 Piotr Musielak z I Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego w Lubinie

III miejsce zaj臋艂a Hanna Serafin z II Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego w Lubinie

Dodatkowo w klasyfikacji zespo艂owej najwi臋cej punkt贸w uzyskali uczniowie szko艂y:

I miejsce z I Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego w Lubinie

II miejsce II Liceum Og贸lnokszta艂c膮cego w Lubinie

III miejsce Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 w Lubinie

Nagrod臋 Specjaln膮 ufundowan膮 przez Muzeum Historyczne w Lubinie otrzyma艂

艁ukasz Szwajkowski z Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Lubinie.

By艂 to bez w膮tpienia niezapomniany dzie艅 dla m艂odych mi艂o艣nik贸w historii J. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu, nad kt贸rym honorowy patronat obj臋艂o Muzeum Historyczne w Lubinie by艂 Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 im. Jana Wy偶ykowskiego w Lubinie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji 鈥濴epsza Przysz艂o艣膰鈥.

Za wsparcie w organizacji oraz ufundowanie nagr贸d w konkursie dzi臋kujemy Muzeum Historycznemu w Lubinie, Stowarzyszeniu Rozwoju Edukacji 鈥濴epsza Przysz艂o艣膰鈥, Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Starostwu Powiatowemu w Lubinie, KGHM Polska Mied藕 S.A. oraz Citronex Sp. z o.o.

Szczeg贸lne podzi臋kowania i gratulacje sk艂adamy nauczycielom historii, kt贸rzy stali si臋 inicjatorami konkursu, wpisuj膮c go w kalendarz wydarze艅 cyklicznych propaguj膮cych wiedz臋 historyczn膮 w naszym regionie.

Skip to content