Finał I. edycji konkursu Powstanie styczniowe 1863-1864

Powstanie styczniowe 1863-1864

Dzi┼Ť, 13 stycznia 2023 roku odby┼é si─Ö fina┼é konkursu ÔÇ×Powstanie styczniowe 1863 ÔÇô 1864ÔÇŁ. By┼éa to pierwsza edycja konkursu regionalnego i bez w─ůtpienia cieszy┼éa si─Ö du┼╝ym zainteresowaniem. Do zmaga┼ä zakwalifikowa┼éo si─Ö 36. uczestnik├│w szk├│┼é ┼Ťrednich, kt├│rzy wykazali si─Ö ogromna wiedz─ů historyczn─ů.

Konkurs mia┼é przebieg dwuetapowy, pierwszy by┼é etap szkolny a nast─Öpnie wielki fina┼é, kt├│ry polega┼é na rozwi─ůzaniu 100 zada┼ä zamkni─Ötych w przeci─ůgu 60 minut, co by┼éo nie lada wyzwaniem! G┼é├│wn─ů cz─Ö┼Ť─ç ostatniego etapu konkursu poprzedzi┼éa prelekcja dr. Marka Zawadki, Dyrektora Muzeum Historycznego w Lubinie, na temat ÔÇ×Powstania polskie ÔÇô spojrzenia alternatywneÔÇŁ.

Zmagania fina┼éowe wy┼éoni┼éy wyj─ůtkowych wygranych, kt├│rzy o powstaniu styczniowym wiedz─ů wszystko J. Mi┼éo nam poinformowa─ç, ┼╝e:

I miejsce zaj─ů┼é Jakub Ku┼║niar z I Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego w Lubinie

II miejsce zaj─ů┼é Piotr Musielak z I Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego w Lubinie

III miejsce zaj─Ö┼éa Hanna Serafin z II Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego w Lubinie

Dodatkowo w klasyfikacji zespołowej najwięcej punktów uzyskali uczniowie szkoły:

I miejsce z I Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego w Lubinie

II miejsce II Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego w Lubinie

III miejsce Zespół Szkół nr 2 w Lubinie

Nagrod─Ö Specjaln─ů ufundowan─ů przez Muzeum Historyczne w Lubinie otrzyma┼é

Łukasz Szwajkowski z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.

By┼é to bez w─ůtpienia niezapomniany dzie┼ä dla m┼éodych mi┼éo┼Ťnik├│w historii J. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu, nad kt├│rym honorowy patronat obj─Ö┼éo Muzeum Historyczne w Lubinie by┼é Zesp├│┼é Szk├│┼é nr 2 im. Jana Wy┼╝ykowskiego w Lubinie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji ÔÇ×Lepsza Przysz┼éo┼Ť─çÔÇŁ.

Za wsparcie w organizacji oraz ufundowanie nagr├│d w konkursie dzi─Ökujemy Muzeum Historycznemu w Lubinie, Stowarzyszeniu Rozwoju Edukacji ÔÇ×Lepsza Przysz┼éo┼Ť─çÔÇŁ, Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Starostwu Powiatowemu w Lubinie, KGHM Polska Mied┼║ S.A. oraz Citronex Sp. z o.o.

Szczeg├│lne podzi─Ökowania i gratulacje sk┼éadamy nauczycielom historii, kt├│rzy stali si─Ö inicjatorami konkursu, wpisuj─ůc go w kalendarz wydarze┼ä cyklicznych propaguj─ůcych wiedz─Ö historyczn─ů w naszym regionie.

Skip to content