Dotacja Ministerstwa Obrony Narodowej dla Oddziału Przygotowania Wojskowego!

Dotacja Ministerstwa Obrony Narodowej

W  listopadzie  2022 r. Powiat Lubiński otrzymał dotację celową z  Ministerstwa  Obrony  Narodowej  na zakup 32 pakietów umundurowania oraz wyposażenia specjalistycznego dla uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego, który funkcjonuje od 1 września 2022 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie.

W ramach dotacji zakupione zostały kurtki, bluzy i spodnie, oznaki regulaminowe, czapki i rękawice zimowe, polary, kamizelki i plecaki taktyczne, hełmy, lornetki, repliki karabinów i pistoletów, busole, noże wojskowe etc.

Zakupiony asortyment będzie wykorzystywany podczas zajęć przygotowania wojskowego w szkole oraz tzw. Wojskowych Dni Szkoleniowych w jednostce partnerskiej – 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie.

Skip to content