Bicie rekordu czytelniczego

Nasi wolontariusze 29 maja uczestniczyli w akcji „Czytanie pod chmurką” ogłoszonej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Lubinie. Wraz z uczniami   ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 podjęli próbę bicia czytelniczego rekordu poetyckiego, prezentując m.in.  wiersze Chotomskiej, Brzechwy i Tuwima.

Kłam tezom   utworu Szymborskiej, że poezję w szkole lubi się, „bo musi” zadało 28 wolontariuszy ZS nr 2 z klas: 1AG, 2AP, 2BL, 4HA, 3A.  Łącznie tego dnia dzieła polskich autorów wierszy propagowało 81 uczniów oraz 66 przedszkolaków … i było tych osób więcej niż „chyba dwie na tysiąc”, jak przewrotnie twierdziła nasza noblistka😊.

Cytaty pochodzą z wiersza „Niektórzy lubią poezję”.

Opiekunka: Radosława Ostrowska

Skip to content