Z wizyta w Browarze Landskrone

W dniu 3 grudnia 2018 roku uczniowie klas technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do niemieckiego miasteczka Görlitz. Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie procesów logistycznych mających miejsce w trakcie produkcji piwa na przykładzie jednego z najstarszych browarów Landskrone. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzić i zobaczyć najważniejsze hale i procesy technologiczne, które są niezmienione od XIX w. Wizyta w browarze zakończona została w sali bankietowej gdzie wszyscy uczestnicy mogli dokonać degustacji produktów warzonych w browarze. Nie był to jednak koniec naszej wyprawy, ponieważ po zakończeniu wizyty w browarze, spacerowaliśmy wspólnie z przewodnikiem po urokliwych uliczkach miasta Görlitz słuchając wielu ciekawych historyjek i anegdot, jednocześnie podziwiając piękno tutejszej architektury. Ciekawym elementem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym handlarze i wystawcy prezentowali ciekawe towary oraz kulinarne specjały przede wszystkim z Czech, Saksonii i Śląska. Na Jarmarku można jeździć na łyżwach, znaleźć również pole do curlingu, wóz do zabaw plastycznych, namiot-czytelnię, przeróżne dekoracje, zwierzątka, a także wiele innych atrakcji.

Organizatorzy: Joanna Knutelska, Joanna Tyrpak, Beata Hawrysz

Skip to content