Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

4 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Aula zamieniła się w lokal wyborczy, w którym pracowała szkolna komisja wyborcza. 16 uczniów z klas: 1AG, 1AP, 2A, 2AL, 3AE, 4AP, 4BE, 4BT sprawdzało tożsamość głosujących, wydawało karty do głosowania i dbało o potwierdzenie udziału w głosowaniu, poprzez złożenie podpisu na listach uprawnionych do głosowania.

W wyborach wzięło udział 646 uczniów, co stanowi 50,71% całej społeczności uczniowskiej. Oddano 628 głosów ważnych i 18 głosów nieważnych. Do wyborów zgłosiło się 20 kandydatów. Najwięcej głosów otrzymał Karol Łaniocha z klasy 3A i od roku szkolnego 2022/2023 obejmuje funkcję Marszałka SU. Drugą osobą, pod względem ilości zdobytych głosów, jest Bartosz Starczewski z klasy 4AL i zostaje Wicemarszałkiem SU. Rzecznikiem Praw Ucznia zostaje Igor Terlecki – Semkowicz z klasy 4AL.

W tym roku Prezydium Samorządu Uczniowskiego typowo męskie!!! Gratulujemy!

Członkowie szkolnej komisji wyborczej dziękują uczniom za udział w wyborach, a nauczycielom za wsparcie i umożliwienie oddania głosu.

Skip to content