VI Olimpiada Wiedzy o Turystyce

31 października 2018 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W eliminacjach uczestniczyło 14 uczniów z klas II – IV w zawodzie technik obsługi turystycznej, dla których wiedza turystyczna jest wyjątkową pasją.

Etap szkolny olimpiady obejmował test wiedzy składający się z 40 pytań oraz zadania praktycznego (organizacji imprezy turystycznej). Pytania teoretyczne dotyczyły wiedzy i umiejętności z następujących przedmiotów: geografii turystycznej Polski, Europy i świata, zagospodarowania turystycznego, organizacji imprez i usług turystycznych, obsługi ruchu turystycznego.  Każdy z uczniów starał się jak najlepiej odpowiedzieć na pytania i rozwiązać zadanie praktyczne.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową reprezentację, która weźmie udział w etapie okręgowym VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a są to: Dominika Rączka z klasy 3 AT oraz Jakub Fabjańczyk z klasy 3 AT.

Wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych bardzo dziękujemy za udział, zaś reprezentacji szkoły – gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie!

Skip to content