TURNIEJ O PUCHAR WITELONA 2024 – ZMAGANIA W KATEGORII TECHNICZNEJ

TURNIEJ O PUCHAR WITELONA 2024

Dnia 12 marca br uczniowie klasy 3 AL: Kaczmarek Sebastian, Krzepisz Kacper, Mieńko Adam, Oleszczuk Tymoteusz, Ościak Hubert, Skierkiewicz Jakub reprezentowali naszą szkołę w konkursie zespołowym w kategorii technicznej: “Turniej o Puchar Witelona pn. Zintegrowane umiejętności praktyczne” – organizowanym przez Collegium Witelona Uczelnię Państwową w Legnicy.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych Collegium Witelona. W programie zaplanowano zawody, quizy oraz warsztaty. Konkurencja była bardzo wysoka a różnice w uzyskanych punktach niewielkie. Wśród uczestniczących 24 zespołów, nasz uzyskał jedną z najwyższych not, ponieważ zajęli 9 miejsce uzyskując 46/60pkt. W opinii uczestników zabawa była przednia.
Młodzież brała udział w sześciu konkurencjach składających się z etapów:

  1. Drony – programowanie latania urządzenia, zgodnie z wytycznymi w zadaniu
  2. Multimetr cyfrowy, zadanie rachunkowe z fizyki, symbole elektryczne
  3. Puzzle
  4. Kartonowa wieża
  5. Domino
  6. VR

Dodatkowo przyszli logistycy, dzięki możliwości skorzystania z symulatora, poznali specyfikę pracy maszynisty kolejowego, zapoznali się także z laboratoriami Collegium Witelona. Udział w takim konkursie dostarczył wszystkim wiele pozytywnych wrażeń. Na pewno zgłosimy się ponownie 😉 A Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe i zasponsorowanie dojazdu na tak wspaniałą imprezę 😉
Opiekun grupy: Anna Żukrowska – Witek

Skip to content