SOLIDARNI Z UKRAINĄ – POMÓŻ

SOLIDARNI Z UKRAINĄ - POMÓŻ

Od dwóch tygodni żyjemy wydarzeniami związanymi z atakiem Rosji na Ukrainę, która potrzebuje naszej pomocy. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którym nie jest obojętny los osób uciekających przed wojną, za finansowe wsparcie naszych działań, za produkty żywnościowe, środki opatrunkowe i higieniczne oraz rzeczowe, podarowane w ramach szkolnej akcji SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

Zanim jednak ta wojna się skończy, nasi sąsiedzi będą potrzebowali nadal pomocy.

W związku z tym, że do Lubina przybywają rodziny z Ukrainy nasza pomoc będzie skierowana głównie do nich. Na terenie szkoły trwa zbiórka pieniędzy oraz rzeczy aktualnie potrzebnych (wykaz w załączeniu), które można zostawić w szatni nr 7 (w piwnicy). 

Od poniedziałku rozszerzamy zbiórkę o artykuły piśmiennicze i plastyczne, klocki i puzzle dla dzieci przybywających do Polski oraz karmę dla psów i kotów.

W ramach akcji SOLIDARNI Z UKRAINĄ aktualnie jest zapotrzebowanie na:

– środki higieniczne dla kobiet i dzieci (pampersy, podpaski, tampony, chusteczki nawilżające, pieluchy dla dorosłych…)

– środki czystości (mydła w płynie, szczoteczki i pasty do zębów, szampony, płyny do kąpieli, płyn do naczyń, dezodoranty i antyperspiranty…)

– żywność (kawa, herbata, woda mineralna, soki naturalne, batony, energetyczne, żywność do szybkiego przygotowania, gotowe posiłki i desery dla dzieci, słodycze…)

– inne (np.: worki na śmieci, grzebienie i szczotki do włosów, baterie, plecaki, powerbanki, ręczniki…)

– nowe puzzle, klocki, artykuły piśmiennicze i plastyczne (bloki rysunkowe i techniczne, papier A4 i kolorowy, wycinanki, farbki i pędzle do malowania, plastelina, bibuła, kredki, mazaki,  ołówki, nożyczki, kolorowanki, układanki, materiały do zajęć kreatywnych…)

– sprzęt gospodarstwa domowego: żelazka i deski do prasowania, czajniki elektryczne,  mikrofalówki oraz pralko – suszarka.

Nie zbieramy ubrań i zabawek.

Dziękujemy za wsparcie!

                                                                                                         Samorząd Uczniowski

Skip to content