Relacje z praktyk

Relacje z praktyk. Odwiedzamy praktykantów w hotelach - część 1

Wizytujemy hotel AIRONE, gdzie praktykę odbywają Martyna, Wiktor, Dawid i Szymon. Pracują w recepcji, husekeepingu i obsługują gości w restauracji. Na pytanie: „Jak sprawują się nasi praktykanci?”,  jest tylko jedna odpowiedź – bravissimi!  

Relacje z praktyk. Odwiedzamy praktykantów w hotelach - część 2

Oliwia, Noemi, Iza i Karolina pracują W PARK HOTEL w Reggio Emilia. Realizują swoje zadania tak dobrze, że opiekunowie praktyk w hotelu zapytali żartem – skąd wzięliście te dziewczyny? Są fantastyczne 😊!  Miło to słyszeć 😊 😊 😊  

Relacje z praktyk. Odwiedzamy praktykantów w hotelach - część 3

Klaudia, Nikola oraz Wiktoria swoje praktyki realizują w  Hotelu ALBA. Pracują w recepcji, housekeepingu i w restauracji. Opiekun bardzo chwali nasze uczennice –  “sono molto bouni, svelte,  bravissime”. W wolnych chwilach pan Luigi pomaga im uczyć się języka włoskiego 😊

Kilka ciekawostek z Reggio Emilia

Czy wiecie, że…….  

  • W Regiio Emilia powstał polski hymn narodowy?  Tutaj Józef Wybicki skomponował melodię ,,Mazurka Dąbrowskiego” i w tym mieście hymn został po raz pierwszy odegrany publicznie. 
  • W Reggio Emilia po raz pierwszy została publicznie zaprezentowana współczesna włoska flaga? Stało się to w roku 1797. W mieście znajduje się Muzeum Flagi Włoskiej. 
  • W Reggio Emilia urodził się światowej sławy włoski wokalista Zucchero?  
  • W Reggio mieszkał w dzieciństwie Kobe Bryant? Chodził tu do szkoły podstawowej i stawiał pierwsze kroki w koszykówce. Grał w drużynie młodzieżowej Pallacanestro Reggiana. 
  • Poprawna nazwa miasta to Reggio nell`Emilia?
Niedziela w Reggio

Czy wiecie, że listopad w Reggio to najbardziej deszczowy miesiąc w roku? Ale nam brzydka pogoda niestraszna 🙂. W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na spacer po mieście, który zakończył się na stacji szybkiej kolei Reggio Emilia Mediopadana.  Dworzec ma bardzo ciekawą, nowoczesną architekturę. Stalowo -szklana bryła dworca została zaprojektowana przez światowej sławy hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava. Na dworzec dotarliśmy  późnym popołudniem. Na peronie poczuliśmy z jaką prędkością pędzą szybkie pociągi. We Włoszech nazywają się Freccia (strzała) – nazwa niezwykle trafna 🙂

Warto odwiedzić stronę kolei: 👉 http://www.stazione-mediopadana.it/

Relacje z praktyk. Z wizytą u naszych praktykantek w Parmie

We wtorek podglądałyśmy w pracy nasze praktykantki – Ewa, Daria i Viktoriję. Dziewczyny pracują w Parmie w hostelu dla studentów. W miejscu pracy są lubiane przez współpracowników, a  opiekun praktyk docenia ich zaangażowanie, punktualność i pracowitość. Miło było to słyszeć 🙂 

Skip to content