RAZEM ŁATWIEJ

RAZEM ŁATWIEJ

Samorząd Województwa Dolnośląskiego w latach 2023-2025 prowadzi program pn. „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego”. Realizatorem programu jest firma Cogito Med.
Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie bierze udział w tym programie a osobą wyznaczoną do koordynowania realizacji programu w placówce jest psycholog szkolny.

PROGRAM

Wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie psychologii i terapii będą udzielać dzieciom w wieku od 10 do 19 roku życia w kryzysie psychicznym i rodzinom pomocy.
Uruchomiony został specjalny numeru telefonu +48 800 805 600, na który mogą dzwonić pracownicy szkoły, rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także młodzież szukająca pomocy. Osoba zainteresowana może również napisać pod adres: razemlatwiej@cogitozdrowie.pl.
Podczas rozmowy telefonicznej, wykwalifikowany pracownik pokieruje osobę szukającą pomocy dalej, ustali termin spotkania z psychoterapeutą lub w inny sposób udzieli pomocy.
Pomoc jest darmowa i anonimowa.

RAZEM ŁATWIEJ

Skip to content