Poznaj tajemnice kuchni amerykańskiej …

POZNAJ TAJEMNICE KUCHNI AMERYKAŃSKIEJ …

13 lutego 2018r. klasa III HA wraz z nauczycielami Panią Magdaleną Kaliską-Drozd oraz Joanną Szponarską uczestniczyła w WARSZTATACH KUCHNI AMERYKAŃSKIEJ w restauracji PasiBus w Galerii Cuprum Arena Lubin. Warsztaty prowadził szef kuchni wraz ze swoim zastępcą. Młodzież dowiedziała się między innymi o sposobach przygotowywania burgerów, dodatków, sosów, a przede wszystkim o tym, że o dobrze przygotowanym i smacznym steku do burgera decyduje wiele elementów takich jak: rodzaj rusztu, temperatura i rodzaj smażonego mięsa. Młodzież miała okazję spróbować wołowiny o różnym stopniu wysmażenia mięsa tj. rare, medium rare, medium, medium well, well done. Dla wegetarian przygotowano burgera wege, którego głównym składnikiem była ciecierzyca, fasola i inne warzywa. Szef kuchni zaproponował również młodzieży degustację 14 sosów kuchni amerykańskiej oraz omówił sposoby ich przygotowania. Od Pani menager Kamili Furtak młodzież dowiedziała się o zasadach i systemie pracy w restauracji, procesie rekrutacji oraz działaniach marketingowych prowadzonych przez firmę PasiBus. Na zakończenie nasi uczniowie wręczyli załodze restauracji podziękowania za cykl warsztatów.

mgr Magdalena Kaliska-Drozd i mgr Joanna Szponarska

Poznaj tajemnice kuchni amerykańskiej - galeria zdjęć
Skip to content