Pobiegliśmy dla Żołnierzy Wyklętych i dla Sylwii

Pobiegliśmy dla Żołnierzy Wyklętych i dla Sylwii

W niedzielę 3 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w żywej lekcji historii. Do pokonania mieliśmy dystans 1963 metrów. Długość trasy symbolizuje rok, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty, Józef Franczak pseudonim „Lalek”. Trasa biegła dookoła parku Wrocławskiego a meta znajdowała się pod tablicą pamięci przy ulicy Pruzi, gdzie w towarzystwie samorządowców i przedstawicieli różnych instytucji składano kwiaty i odpalono race. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego pod koniec grudnia mieszkańca Lubina majora Zygmunta Pękały, żołnierza Armii Krajowej i kombatanta II wojny światowej, którego zawsze można było spotkać na najważniejszych wydarzeniach i uroczystościach.

Była to już siódma edycja tej imprezy, a w Lubinie piąta. Tym razem wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna. Zbierano pieniądze na leczenie nauczycielki II LO pani Sylwii Maliszewskiej, która walczy z rakiem. PKO BP obiecało przekazać na konto Sylwii pieniądze. Kwota zależała od liczby biegaczy.

Uczestnicy biegu: Laura Adamczewska (2AT), Emilia Topolska (2AT), Paweł Chodorowska (2AT), Anita Pawłowicz (3AE), Dominik Durski (2AL) oraz nauczyciele: p.Joanna Knutelska, p.Inga Kruk i p.Arkadiusz Kozłowski.

Skip to content