Niedziela w Mediolanie

Niedziela w Mediolanie

Słoneczną niedzielę nasi praktykanci spędzili w pięknym Mediolanie. Wycieczkę do stolicy Lombardii zorganizował nasz partner w projekcie – IFOM. Po mieście oprowadzała przewodniczka – pani Joanna, która przybliżyła historię miasta i pokazała   najbardziej znane zabytki. Zwiedziliśmy Plac Katedralny (Piazza del Duomo) wraz z  imponującą katedrą (Duomo), która jest  jednym z największych i najpiękniejszych kościołów świata, Piazza Della Scala z  najsłynniejszą sceną świata –  teatrem La Scala. Przy placu della Scala stoi pomnik Leonarda da Vinci, który w drugiej połowie XV wieku przebywał  na dworze Sforzów rządzących księstwem Mediolanu. Byliśmy na Zamku  Sforzów (wł. Castello Sforzesco), Imponujący renesansowy zamek  jest symbolem miasta. 

Zachwyciliśmy się również jedną z najpiękniejszych galerii handlowych świata – Galerią Wiktora Emanuela II.  

Po zwiedzaniu był czas na spacer  po ulicach Mediolanu, obserwowanie modnie ubranych ludzi oraz na robienie zdjęć i kupno pamiątek.   

Skip to content