Matura relacja z 8 czerwca

8 czerwca, w poniedziałek, później niż zwykle, ale za to  z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny, rozpoczęły się w naszej szkole matury. Na pierwszy ogień – pisemny egzamin z języka polskiego, do którego  przystąpiło ponad dwustu absolwentów. Na egzaminy wykorzystano w szkole więcej niż zwykle sal lekcyjnych, stoliki ustawiono także na korytarzach szkoły, wszystko po to, by zachować odpowiedni , bezpieczny dystans.

Nasi maturzyści wchodzili do szkoły pojedynczo, mieli maseczki ochronne, a szkoła zadbała o to, by nie zabrakło rękawiczek i  środków dezynfekcyjnych. Numer stolika losowali za uczniów nauczyciele.

„Wszystko przebiega zgodnie z planem, uczniowie wchodzą do szkoły w niewielkich odstępach czasu. Wszystko idzie sprawnie. Po złożeniu podpisu na liście zajmują wyznaczone wcześniej miejsce. Egzamin rozpocznie się w momencie, gdy ostatni uczeń zasiądzie w swoim miejscu” – powiedział  Artur Pastuch, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 dla portalu internetowego „Miedziowe.pl”.

W kolejnych dniach odbywać się będą egzaminy z matematyki i języka angielskiego.

Życzymy wszystkim naszym maturzystom połamania piór i długopisów.

                                                                                               Powodzenia

Matura - Galeria zdjęć

Skip to content