MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W DREŹNIE

Podtrzymując coroczną szkolną tradycję wizyt na Jarmarkach Bożonarodzeniowych w Niemczech w dniu 17 grudnia 2019 r. uczniowie wyjechali do Drezna (perła Saksonii) na wycieczkę zorganizowaną przez nauczycieli języka niemieckiego.
Celem wyjazdu było zwiedzanie najstarszego Jarmarku Świątecznego w Niemczech, który odbywa się od 1434 roku i nazywa się Striezelmarkt (nazwa pochodzi od słynnej drezdeńskiej strucli Christstollen, którą potocznie nazywa się Striezel).
Młodzież obejrzała także eksponaty słynnego muzeum Zwinger (Galeria Obrazów Starych Mistrzów oraz salon z porcelaną).
Pobyt w Niemczech był świetną okazją do wprawek językowych oraz dokonania zakupu upominków świątecznych.

Opiekunami 50 uczniów były panie: Inga Kruk, Agnieszka Droździak, Izabela Jakubowska-Szynal i Ewa Waśniewska.

Skip to content