Laureaci konkursu „Przyroda w obiektywie”

Przyroda w obiektywie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, za piękne zdjęcia ukazujące fascynujący świat roślin i zwierząt. Tym bardziej, że z fotografowaniem przyrody związana jest jej obserwacja i zgłębianie o niej wiedzy. Przypomnijmy, że w tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Przyroda dobra na stres”, uczestnicy konkursu sami mogli się przekonać, że kontakt z naturą ma dobroczynne działania na nasze samopoczucie. Już 20 minut dziennie spędzonych w naturalnym otoczeniu obniża poziom hormonu stresu – kortyzolu. Naukowcy nazwali to zjawisko – pigułką natury. Warto o tym pamiętać.

Szczególne gratulacje dla zwycięzców konkursu:

I miejsce: Bartosz Bobiński 1AP

II miejsce: Noemi Żerelik  3HA

III miejsce: Weronika Pawlikowska 4AG

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna Turzyńska – 1aLO, Kacper Furowicz – 1aLO i Maja Pawlarczyk – 1bLO

Zdęcia uczestników konkursu można zobaczyć w szkolnej galerii (hol nowych pracowni). Po zakończeniu wystawy będzie można je nadal oglądać w holu przy salach 28 -32. Jednocześnie zachęcam już teraz do zaplanowania udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok. Pora wakacji jest okazją do podglądania przyrody również z obiektywem.

Skip to content