Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie — gramy, kodujemy, uczymy! – warsztaty dla programistów

Koduj z Gigantami

Dnia 7 lutego 2023 część uczniów klasy 1PR uczestniczyła w warsztatach programistycznych onlineKoduj z Gigantami”.

Motywem przewodnim było Retroprogramowanie. W trakcie zajęć skupiono się na 2 światach gier — tych, w które aktualnie grają dzieci oraz tych, w które w młodości grali ich rodzice. Tę nostalgiczną i łączącą pokolenia podróż wzbogacono intensywną nauką programowania i licznymi technologicznymi ciekawostkami.

Ideą Koduj z Gigantami jest chęć pokazania, że programowanie nie ma granic. Przygodę z kodowaniem może bowiem zacząć każdy — nie ma tutaj znacznie płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. Co więcej, nie trzeba od razu zostać profesjonalnym programistą — kodowanie może sprawiać po prostu frajdę, której efektem są własne aplikacje, strony i gry wideo (często tworzone zupełnie samodzielnie!). 

Skip to content