IV Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny  „Karoliada”

Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „Karoliada”

Ależ to był dzień! Pełne szaleństwo 🙂 

Dzisiaj odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny  „Karoliada” przeznaczony dla uczniów klas 8. szkół podstawowych.  Frekwencja dopisała, bo w wiedzowym starciu wzięło udział 14 drużyn 4-osobowych. Młodzież mierzyła się z zadaniami z matematyki, biologii, geografii, języka angielskiego i języka polskiego a wszystko to zamknięte w dwóch etapach i wyjątkowej formule. Pierwszy etap był na „czas” … nasi goście musieli wykazać się wiedzą, umiejętnością pracy w grupie i doskonałym rozplanowaniem poszczególnych działań… okazało się, że 50 minut to nie tak dużo.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn ( a ich wyłonienie nie było takie proste ufff). I to był ten moment, gdzie liczyła się wiedzą i strategia… uczniowie odpowiadali na 2 pytania, które sami wskazali… I to oni decydowali za ile będzie punktów… emocje czasem brały górę. W przerwach … bo i takie były uczniowie mogli obejrzeć szkołę i odrobinę się wzmocnić przepysznymi ciastami – a o to zadbał niezastąpiony gastronom.

Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny

Wyniki „Karoliady 2022 ” wyglądają następująco:

  1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 14 im.  gen. broni Stanisława Mączka w Lubinie
  2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie
  3. miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych
  4. miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w Lubinie
  5. miejsce Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Lubinie
  6. miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW… BYLIŚCIE CUDNI

Skip to content