Inauguracja programu Cyfrowa Przyszłość Miedzi

Cyfrowa Przyszłość Miedzi

29 września br. grupa uczniów z klas o profilu technik programista brała udział w uroczystym rozpoczęciu programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi„, które odbyło się w w Zespole Szkół Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Projekt ten zyskał wsparcie od Petrosa Psyllosa, uznawanego elektronika, programisty oraz innowatora. W swojej pracy Petros zajmuje się wdrażaniem najnowocześniejszych technologii, w tym aplikacjami sztucznej inteligencji i wirtualnymi asystentami, co czyni go osobą wyjątkowo kompetentną w tej dziedzinie.

Podczas uroczystości otwarcia programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi” uczestniczyli: Marzena Machałek – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego; Tomasz Zdzikot – Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A,; prof. Dr hab. inż. Dariusz Łydżba – Prorektor ds. Współpracy, Kierownik Katedry Politechniki Wrocławskiej; dr hab. Izabela Nowicka – Prorektor ds. Naukowych, Akademia Wojsk Lądowych; Adam Bugajczuk – Pełnomocnik Zarządu KGHM Polska Miedź S.A..

Głównym celem programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi” jest zapewnienie rozwoju uczniom szkół ponadpodstawowych w zawodach, w których umiejętności cyfrowe są kluczowe. Współczesna branża IT dominuje nie tylko ze względu na zapotrzebowanie pracodawców, ale także atrakcyjność oferowanych wynagrodzeń. Program pilotażowy KGHM jednoznacznie wykazał, że kształtowanie kompetencji cyfrowych już na wczesnym etapie edukacji ma ogromne znaczenie.

W roku szkolnym 2022/2023 grupa uczniów z klasy o profilu technik programista uczestniczyła podczas programu pilotażowego w wykładach na Politechnice Wrocławskiej oraz w Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Podczas tych spotkań mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat podstaw cyberbezpieczeństwa, mechanizmy przetwarzania obrazów oraz zapoznania się z technologią skanerów 3D.

Skip to content