ELIMINACJE SZKOLNE VIII OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE

16 października 2020 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W eliminacjach uczestniczyło 10 uczniów z klas II – IV w zawodzie technik obsługi turystycznej/organizacji turystyki, dla których wiedza turystyczna jest wyjątkową pasją.

Etap szkolny olimpiady obejmował test wiedzy składający się z 40 pytań oraz zadania praktycznego (organizacji imprezy turystycznej). Pytania teoretyczne dotyczyły wiedzy i umiejętności z następujących przedmiotów: geografii turystycznej Polski, Europy i świata, zagospodarowania turystycznego, organizacji imprez i usług turystycznych, obsługi ruchu turystycznego. Każdy z uczniów starał się jak najlepiej odpowiedzieć na pytania i rozwiązać zadanie praktyczne.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową reprezentację, która weźmie udział w etapie okręgowym VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a są to: Aleksandra Konieczna z klasy 4 AT oraz Natalia Lubczyk z klasy 4 AT.

Wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych bardzo dziękujemy za udział, zaś reprezentacji szkoły – gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie

Skip to content