Dzień otwarty

25 KWIETNIA 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, w czasie którego gościliśmy około 150 gimnazjalistów z Lubina, Chocianowa, Ścinawy oraz innych pobliskich miejscowości. Przygotowaliśmy dla nich liczne atrakcje, prezentacje naszych kierunków oraz zwiedzanie bazy dydaktycznej.

Na dniach otwartych uczniowie wraz z nauczycielami p. Beatą Zioło i Elżbietą Kotlińska zaprezentowali nowy kierunek Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.  Przed wejściem do Szkoły była zorganizowana wystawa fotograficzna prac naszych uczniów. P. Beata Zioło pokazywała uczniom pracownie przedmiotowe: pracownię komputerową , ciemnię fotograficzną oraz atelier.  Opowiadała o  tajnikach profesjonalnych graficznych programów komputerowych a uczniowie chwalili się swoimi projektami graficznymi.

Zaczęliśmy o godzinie 15.00 zabawą „ZŁAP SZPAKA”. Każdy z odwiedzających nas gości otrzymał w punkcie START mapę 18 szpaków-atrakcji, a Ci, którzy zdobyli 8 wybranych szpaków i stawili się na MECIE otrzymywali atrakcyjne nagrody. Nasze kierunki kształcenia promowaliśmy poprzez liczne atrakcje  i warsztaty.

Uczniowie z technika hotelarstwa przygotowali dla gimnazjalistów  warsztaty nakrywania do stołu,  wyjaśnili mowę sztućców. Przedstawili pokaz flambirowania oraz sztukę sporządzania drinków bezalkoholowych. Dla głodnych wiedzy przygotowali słodki bufet naleśnikowy oraz zwiedzanie pracowni hotelarskiej.

Uczniowie klas turystycznych wraz z nauczycielami przygotowali  mnóstwo atrakcji, między innymi gry dydaktyczne z zakresu turystyki, konkursy, eksperymenty, animacje, modelowanie balonów i tańce. Hasło przewodnie na  Dni Otwarte tego kierunku to Spełnij swoje sny – turystyka i Ty.

W szkolnej pracowni gastronomicznej nasi goście mieli okazję przeżyć „Kulinarną Przygodę” i wziąć udział w Pizzeriadzie. Efektem warsztatów carvingu były wykonane przez gości dekoracje z owoców i warzyw. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość spróbować  przygotowane przez naszych uczniów pizzerki, słodkie wypieki, desery i wiosenne koktajle, które zostały wykonane w Sali Zaczarowany Świat Deserów.

W krainie języka angielskiego gimnazjaliści mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami z języka angielskiego zawodowego w branżach: ekonomicznej, gastronomicznej, hotelarskiej, logistycznej, turystycznej i poligraficznej. Ponadto zapraszani byli na tradycyjny angielski TEA TIME z herbatką i ciasteczkami przy stole nakrytym wg angielskiego stylu.

Nie mogło zabraknąć  „Matematyki na wesoło” – warsztatów, na których uczestnicy poznali inne oblicze królowej nauk. Do rozwiązania były trzy zadania: skojarzenia matematyczne, teleturniej 1 ze 100 i zapałczane łamigłówki. Uczestnicy chętnie podejmowali matematyczne wyzwania.

Przyszli ekonomiści mieli okazję rozegrać grę ekonomiczną „Wygraj tyle, ile możesz”. Zapoznali się też  z pułapkami manipulacji marketingowej stosowanymi przez producentów i sprzedawców oraz uzyskali niezbędne informacje na temat kształcenia w zawodzie technik ekonomista. Zajęcia „Ekonomia na co dzień” i „ABC dokumentacji kadrowej” cieszyły się sporym zainteresowaniem. Nasi uczniowie pokazywali w jaki sposób należy obsługiwać program – Subiekt GT, sporządzali wraz z gimnazjalistami dokumentu sprzedażowe  i magazynowe (faktura sprzedaży, przyjęcie magazynowe). Jednocześnie opowiadali o tym jak krok po kroku sporządzić dokumenty, jak założyć firmę w programie, kartoteki kontrahentów i towarów. Mamy nadzieję, że z wieloma ekonomistami spotkamy się we wrześniu.

Odwiedzając kierunek technik logistyk jak co roku, mogli uczestniczyć w grach i zabawach logistycznych. Dodatkową atrakcję stanowiła makieta lokomotywy z wagonami osobowymi i towarowymi, a w każdym z nich coś na poprawę humoru.

Idea wolontariatu,  jak się okazuje, jest znana odwiedzającym. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali wolontariuszy z ZS Nr 2, oglądali prezentację naszych działań i dzielili się  własnymi doświadczeniami.

Podczas odwiedzin w szkole młodsi koledzy mogli zobaczyć szkolną bibliotekę, a zwłaszcza liczny zbiór książek, nie tylko lektur szkolnych, ale i publikacji z różnych dziedzin wiedzy. Nasz księgozbiór liczący ponad 26 tys. egzemplarzy książek, wyposażona w komputery czytelnia i  regał z nowościami bardzo się podobał.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GIMNAZJALISTOM ZA
ODWIEDZINY NASZEJ SZKOŁY I WSPÓLNĄ ZABAWĘ
DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU 🙂

Nagranie:


Więcej zdjęć:

Dzień otwarty - galeria zdjęć
Skip to content