Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka?

18 października br. uczniowie klasy 2PR pod opieką Pani Agnieszki Droździak wzięli udział w wykładzie podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nt. „Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka„. Wykład miał miejsce na terenie Uczelni Jana Wyżykowskiego w Lubinie, a prelegentem był Pan Marcin Wojciechowski, prowadzący zajęcia z zakresu „metod sztucznej inteligencji” na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Podczas prelekcji, prowadzący przedstawił uczniom konkretne przykłady zastosowania algorytmów sztucznej inteligencji. Uczniowie zrozumieli korzyści wynikające z wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji, zwłaszcza w zakresie komunikacji online poprzez chatboty oraz w dziedzinie medycyny, gdzie pomagają w diagnozowaniu chorób. To sprawia, że algorytmy sztucznej inteligencji są kluczowym polem badań i rozwoju w obecnych czasach.

Skip to content