Bądź jak Sushi Master

Za nami interesujące warsztaty prowadzone przez Sushi Chefów z restauracji Sushi Corner oraz Nabe z Wrocławia!
Nasi uczniowie pod okiem Pana Marcina Ścibisza oraz Piotra Mróz mieli możliwość nauczyć się przygotowywać kilka rodzajów sushi a także poznać niektóre sekrety kuchni japońskiej 😊.
Z najlepszej jakości produktów przygotowaliśmy m.in.: futomaki, uramaki, hosomaki, nigiri, temaki, tamagoyaki, tempurę do krewetek oraz zupę miso od podstaw. Zdobyliśmy też wiedzę i potrzebne umiejętności, aby perfekcyjnie przygotować podstawowy składnik sushi – ryż!

Warsztaty uważamy za udane, ciekawe i bardzo przydatne! Być może niedługo pochwalimy się własnymi Sushi Masterami, czego serdecznie życzymy zainteresowanym uczniom!