Zuzanna Turzyńska wicemistrzynią świata!

Zuzanna Turzyńska wicemistrzynią świata!

Dobre wieści przyszły ze Szkocji, gdzie na otwartych Mistrzostwach Świata federacji World ITF Taekwon-Do Council, Zuzanna Turzyńska z lubińskiej Akademii Taekwon-Do zdobyła drugie miejsce w drużynowych układach formalnych w kategorii „Junior Team Pattern – Black Belts 10-17 Years”.

Zuzanna Turzyńska wicemistrzynią świata!

W składzie trzyosobowej drużyny „Adamczyk Team”, poza wspomnianą Zuzanną Turzyńską, wystartowała jeszcze dwójka zawodników ze Żmigrodu: Julia Głozowska i Marcel Bober. Cała trójka to podopieczni trenera Ryszarda Adamczyka z Polskiej Federacji Taekwon-Do.

W Mistrzostwach Świata udział wzięło ponad 200 zawodników z 20 krajów, m.in. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Malezji, Finlandii, Norwegii, Australii, Nowej Zelandii, czy bardziej egzotycznych: Madagaskaru i Hong Kongu.

Rywalizacja toczyła się w formule on-line, co wiązało się z zarejestrowaniem i przesłaniem przygotowanych układów, które później oceniane były przez międzynarodowy skład sędziowski (pięciu sędziów w każdej kategorii). Wszyscy arbitrzy to posiadacze najwyższych stopni mistrzowskich.

– Formuła on-line jest dużo bardziej wymagająca, ponieważ w porównaniu do zawodów „na żywo” sędziowie mają możliwość wielokrotnego odtwarzania materiału, co sprawia, że nawet najmniejszy błąd natychmiast jest wyłapywany – podkreśla lubińska taekwondzistka.

Przygotowanie takiego materiału jest niezwykle pracochłonne – same dodatkowe treningi trwały około 2,5 miesiąca. Ważne jest dopracowanie każdego szczegółu, ponieważ na zawodach takiej rangi o zwycięstwie decydują trudne do zauważenia detale.

Zuzanna Turzyńska wicemistrzynią świata!
Skip to content