Z wizytą w Browarze Landeskrone w Goerlitz

Z wizytą w Browarze Landeskrone w Goerlitz

Dnia 5 grudnia 2023 roku uczniowie technikum logistycznego i ekonomicznego uczestniczyli w wycieczce do niemieckiego miasteczka Görlitz. Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie procesów logistycznych oraz systemu sprzedaży mających miejsce w trakcie produkcji piwa na przykładzie jednego z najstarszych browarów.

W ciągu 1 godziny i 45 minut przewodnik pokazał nam najważniejsze hale i procesy technologiczne oraz zaprowadził do piwnic położonych kilkanaście metrów poniżej poziomu gruntu. Wizyta w browarze zakończona została w sali bankietowej gdzie wszyscy uczestnicy mogli dokonać degustacji produktów warzonych w browarze. Nie był to jednak koniec naszej wyprawy, ponieważ po zakończeniu wizyty w browarze, spacerowaliśmy wspólnie z przewodnikiem po urokliwych uliczkach miasta Görlitz słuchając wielu ciekawych historyjek i anegdot, jednocześnie podziwiając piękno tutejszej architektury. Ostatnim punktem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym handlarze i wystawcy prezentowali ciekawe towary oraz kulinarne specjały przede wszystkim z Czech, Saksonii i Śląska. Na Jarmarku można jeździć na łyżwach, znaleźć również pole do curlingu, wóz do zabaw plastycznych, namiot-czytelnię, przeróżne dekoracje, zwierzątka, a także wiele innych atrakcji

Skip to content