Wspomnienia z Przesieki

Przesieka to ulubione miejsce klas mundurowych. Zawsze tutaj odbywają się zajęcia integracyjne, rozmowy, zabawa i kształcenie umiejętności, jakie powinni posiadać uczniowie mundurówek. Cały pobyt jest zawsze bardzo intensywny. Każdy dzień zaczyna się wczesną pobudką, po której odbywają się zajęcia, na przykład na poligonie. Tu zawsze jest poważnie. Uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa w kontakcie z bronią, uczą się ją obsługiwać i rozpoznawać jej rodzaje. Zawsze jest okazja skosztowania prawdziwego wojskowego posiłku, a w „czasie wolnym” można poznać się nawzajem, wykonując zadania survivalowe. Nie obywa się bez solidnej musztry – ćwiczony jest krok marszowy i zwroty. Wyprawy do wodospadu Podgórnej, z pieśnią wojskową na ustach, pozwalają poczuć jedność drużyny i potwierdzić, że klasa mundurowa to grupa świetnych, zaangażowanych, zorganizowanych ludzi.

 

Oto nasze inne wspomnienia

Skip to content