Turniej o Puchar Witelona

Turniej o Puchar Witelona

Dnia 7 marca br uczniowie klasy 4 BL: Błaszkiewicz Dominika, Kosior Natalia, Kras Natalia, Mielnik Emilia, Mokrzycki Maciej i Żyła Amadeusz reprezentowali naszą szkołę w konkursie zespołowym w kategorii technicznej: “Turniej o Puchar Witelona pn. Zintegrowane umiejętności praktyczne” – organizowanym przez Collegium Witelona Uczelnię Państwową w Legnicy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Kowalczyka. W programie zaplanowano zawody, quizy oraz warsztaty. Konkurencja była bardzo wysoka a różnice w uzyskanych punktach niewielkie. Wśród uczestniczących 26 zespołów, nasz uzyskał jedną z najwyższych not, ponieważ zdobyli 45 punktów na 60 możliwych. W opinii uczestników zabawa była przednia.

Młodzież brała udział w pięciu konkurencjach składających się z etapów:

  1. Drony – slalon
  2. Multimetr cyfrowy, zadanie rachunkowe z fizyki, symbole elektryczne
  3. Kalambury – tabu
  4. Kartonowa wieża, wieża z klocków
  5. VR

Dodatkowo przyszli logistycy, dzięki możliwości skorzystania z symulatora, poznali specyfikę pracy maszynisty kolejowego, w pracowni poligraficznej utworzyli na instagrama post i ulotkę dla wymyślonego przez siebie biura podróży “Lemur – tour” z ofertą wycieczki na Madagaskar, zapoznali z zasadami działania drukarki 3 D, w pracowni mikroskopowej mogli zobaczyć skład minerałów, a w pracowni chemicznej emisyjność promieniowania niektórych pierwiastków. Udział w takim konkursie dostarczył wszystkim wiele pozytywnych wrażeń. Na pewno zgłosimy się ponownie 😉

Opiekun grupy: Anna Żukrowska – Witek 

Skip to content