Pamiętamy

9 kwietnia 2022 r. klasa mundurowa 1A uczestniczyła w obchodach 82. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie mundurówki wraz z kombatantami, weteranami wojennymi i lubińskimi Sybirakami oraz przedstawicielami władz miasta i powiatu, oddali hołd wszystkim ofiarom sowieckiego mordu.
Przyłączając się do takich uroczystości nasi uczniowie chcą, by Katyń był symbolem pamięci o wymordowanych i konieczności dociekania prawdy historycznej.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod tablicę upamiętniającą tragedię smoleńską z 10 kwietnia 2010 r., by pokłonić się przed ówczesnym Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim i wszystkimi ofiarami tego zdarzenia.