Logistyka Portu Lotniczego we Wrocławiu

W dniu 27 listopada 2019 roku uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Portu Lotniczego we Wrocławiu.
Na wycieczce uczniowie zostali zapoznani z drogą, jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu. Zaznajomiono ich z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawione zostały informacje na temat odprawy biletowo- bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, rodzajach linii lotniczych (nisko kosztowe, sieciowe, czarterowe).​
Uczniowie zwiedzali taras widokowy, kapliczkę, dowiedzieli się o zasadach funkcjonowania lotniska, poznali zawody i służby tam występujące. Następnie przeszli przez bramki kontroli bezpieczeństwa i dostali się do strefy zastrzeżonej lotniska w pobliże płyty postojowej dla samolotów. Zapoznani zostali ze sprzętem, jaki znajduje się w strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej i przez halę odbioru bagażu wrócili na halę główną.​

Osoby odpowiedzialne: Joanna Knutelska, Joanna Tyrpak

Skip to content