Logistyka Portu Lotniczego we Wrocławiu 

Dnia 26 września 2022 roku klasy technikum logistycznego uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej na Port Lotniczy we Wrocławiu. Wycieczka rozpoczęła się w terminalu, gdzie omówione zostały zasady bezpieczeństwa. Zaprezentowano ogólnodostępną halę odlotów – check-in oraz kontrolę bezpieczeństwa dla pasażerów. Następnie udaliśmy się na poziom -1, gdzie przejściem służbowym przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa. Po ubieraniu kamizelek udaliśmy się na płytę postojową dla samolotów, gdzie została omówiona procedura przygotowania do startu.
Elementem wycieczki była również wizyta w Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie Strażacy prezentowali pojazdy oraz przybliżają funkcjonowanie jednostki. Po zapoznaniu ze sprzętem, jaki znajduje się w strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej przez halę odbioru bagażu wróciliśmy na halę główną.

Osoby odpowiedzialne: Joanna Knutelska, Joanna Tyrpak

Skip to content