Konkurs Mistrz carvingu – wyniki

„Jeżeli tworzę z serca, wszystko działa.
Jeżeli z głowy, praktycznie nic”
˜ Marc Chagall ˜

W dniu 14 czerwca 2018r odbył się konkurs „MISTRZ CARVINGU”. Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z dalekiego Wschodu. Zachwyca, budzi podziw, czasami trudno uwierzyć, że punktem wyjścia do takiego arcydzieła jest zwykłe warzywo, czy owoc. W konkursie udział wzięło 6 dwuosobowych drużyn z klas hotelarskich. Zadaniem poszczególnych drużyn było wykonanie dekoracji sztuką carvingu i prezentacja wyników swojej  pracy członkom jury. Konkurs był  na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy bardzo dobrze się bawili, ale także zdobywali nowe umiejętności i zdolności. Uczniowie w dekoracje włożyli bardzo dużo zaangażowania i pracy. Zadanie konkursowe obejmowało dobór materiału „rzeźbiarskiego”, posługiwanie się podstawowym sprzętem, wykorzystanie różnych cięć i technik rzeźbienia, wykorzystywanie podstawowych form dekoracyjnych. W trakcie zajęć uczestnicy sięgnęli po noże tajskie i różnego typu dłutka, skalpele i temperówki do owoców i warzyw aby chwilę później wyrzeźbić z tego kwiaty i liście oraz różne stwory i zwierzaki.

Wyniki konkursu:

I miejsce za pracę „Tropikalny raj”
Marika Cholewa
Julita Żabińska
Kornelia Pionke

II miejsce „Miejskie zoo”
Magdalena Lubczyk
Natalia Makowska

III miejsce „Wodny świat”
Wiktoria Chmielewska
Patrycja Jagielska

Wyróżnienie „Piraci z Karaibów”
Katarzyna Pazdur
Kinga Łazarenko

Konkurs organizowały : Magdalena Kaliska-Drozd, Joanna Szponarska

Konkurs Mistrz carvingu - galeria zdjęć
Skip to content