Klasa 3c na warsztatach przyrodniczych w rezerwacie Stawy Przemkowskie

Stawy Przemkowskie

Dnia  17 maja uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Ewą Wiciak  i nauczycielem p. Kazimierą Kukuć uczestniczyli w projekcie klimatycznym Fundacji Zielona Akcja, pt. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu” w ramach programu aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka. Warsztaty odbyły się w rezerwacie Stawy Przemkowskie położonym na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, który jest ostoją ptactwa wodno – błotnego. Uczniowie pod okiem edukatora uzupełniali karty pracy, rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt, pogłębiali wiedzę dotyczącą roślin inwazyjnych, obserwowali ślady działalności bobrów. Przeszli kładką dydaktyczną wśród bagien i wspięli się  na wieżę widokową, z której podziwiali piękną panoramę stawów.

Zebrania z rodzicami

W dniu
18 listopada 2021 r.
(czwartek)
zapraszamy
Wszystkich Państwa
na

Rodziców klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych
o godzinie 17.00.

Skip to content